Ağır Metal Birikimi ve Candida Mantarı

Ağır Metal Birikimi ve Candida Mantarı

Vücudumuzdaki Ağır Metal Birikimi; Candida Mantarının Çoğalmasını Tetikliyor Olabilir Mi?

Ağır metal birikiminin kronik yorgunluk, ağrılar, bulanık zihin ve benzerleri başta olmak üzere pek çok sağlık problemine neden olduğu bilinmektedir. Bu sorunlardan birisi de Candida mantarının kontrolsüz çoğalmasıdır. Yanlış detoksifikasyonlar ve tedaviler ise durumun kronikleşmesini tetiklemektedir.

Vücudumuzda bir miktar ağır metalin bulunması normal iken vücudun bu metallere fazla maruz kalması sonucu ağır metal toksisiteleri oluşur ve beraberinde sağlık sorunlarını getirir.  Bu durumda ise doğru detoksifikasyon teknikleriyle vücudun arındırılması gerekir. Doğru teknik vücutta esansiyel miktarların bırakılıp; fazla ağır metalin minimum hasar ile vücudu terk etmesini sağlamaktır.

Tümorlar; anlık hafıza kayıpları; konuşma, işitme ve görüş kayıpları, zihin bulanıklığı, koordinasyonda kaybı; Candida mantarı; sindirim problemleri; kronik enfeksiyon ve ağrı; kronik yorgunluk ağır metal toksisitesinin temel semptomlarıdır. Bu semptomlardan 2 veya fazlasını göstermeniz ağir metal toksisiteniz olduğunun işaretidir. Ağır metal toksisitesini ise kimyasallara maruziyet; amalgam dolgular başta olmak üzere pek çok dental işlem ve deniz canlılarının aşırı tüketimi tetiklemektedir.

Yapılan pek çok çalışma başta bağırsak olmaz üzere; vücudun çeşitli kanallarındaki kontrolsüz Candida üremesinin ağır metal toksisitesiyle ilişkili olabileceğini bulmuştur. Bunun sebebi olarak da Candida patojeninin üremesini baskılayan faydalı mikrroorganizmaların sayısının ağır metal toksisitesi nedeniyle azalması ve vücutta disbiyoz oluşması olduğu bilinmektedir. Candida’nın en önemli görevi ağır metal olan cıvayı bulup bağlamak olup biz hayatta iken asla çoğalmaması ve kontrolden çıkmaması gerekir. En agresif fungal enfeksiyonlardan biri olan Candida ise 80’den fazla toksin yayarak vücudu olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu durumda ise yapılması gereken öncelikle Candida tedavisindense vücudun ağır metallerden temizlenmesidir. Yıllardır temizlenemeyen ve kronikleşmiş Candida’nın temel bir sebebi de bu olabilmektedir.

Doğru ağır metal detoksifasyonu için ise; bu alanda yetkin sağlık profesyonellerinden destek alınız. 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim