Brokoli Filizi

Brokoli Filizi

Brokoli Filizindeki Mucize : Sülfüronan

Brokoli filizleri; henüz olgunlaşmamış brokolilerden elde edilen, besin öğesi bakımından olgun brokoliye kıyasla çok daha zengin olan bir bitkidir. Yapılan çalışmalar yaklaşık olarak 2-2,5 Kg civarında brokolideki besin öğelerinin 50 Gr brokoli filizi ile eş değer olduğunu gösteriyor.

Bu filizler özellikle sülfüronan bileşeninden oldukça zengindir. Sülfüronan; kardiovasküler ve solunum sistemini destekleyen bir bileşenken aynı zamanla çok da kuvvetli bir anti inflamatuardır. Bu etkisi nedeniyle detoks yapar, bağışıklığı güçlendirir ve vücuttaki patojenlerle mücadeleye yardımcıdır.

İçeriğindeki sülfüronan nedeniyle brokoli filizleri;

Solunum yolu, kolon, prostat ve meme dokusundaki tümoral gelişimlerin baskılanmasına yardımcıdır.

Kemik ve kas gelişimini destekler.

Detoks yapar.

Otoimmün hastalıkların beslenme tedavisinde yer alır.

Nörolojik sistemi korur.

Midedeki bir patojen olan Helicobakter Pylori bakterisinin beslenme tedavisinde yer alır. Özellikle dirençli H.Pylori bakterisi varlığında brokoli filizi tüketiminin tedavi sürecini kolaylaştırdığı, filizlerdeki sülfüronanın H.Pylorinin temizlenmesine yardımcı olduğu görülmektedir.

Brokoli filizlerini hazır satın alabileceğiniz gibi, brokoli tohumlarından kendiniz de filizlendirebilirsiniz. Salatalarınıza karıştırarak yada direk tüketebilirsiniz.

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim