Epsom Tuzu

Epsom Tuzu

Magnezyum eksikliğinden, ağır metal şelasyonlarına kadar sayısız faydaya sahip epsom tuzu banyoları.

Epsom tuzu adını çıkarıldığı İngiltere’nin Epsom bölgesinden alır. MgSO4 yani magnezyum ve sülfatın birleşimi ile oluşam Epsom tuzu; güzellikten, ağrılara ve vücuttan ağır metal temizliği şelasyonlara kadar pek çok faydası bulunmaktadır.

Epsom tuzu pek çok amaçla kullanılabilir bunlar;

-Magnezyum Eksikliğinin Giderilmesi; epsom tuzu ile hazırlanmış ayak ve vücut banyo sularında beklemek magnezyum düzeylerinizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

-Stresin Azaltılması; stresli bir günün ardından epsom tuzu ile hazırlanmış banyo, stres ile mücadelede kişiye yardımcı olacaktır.

-Toksin ve Ağır Metal Temizliği; vücuttaki ağır metal ve toksinler, epsom tuzu banyoları esnasında vücuttan uzaklaştırılacaktır.

-Kabızlığın Rahatlatılması; epsom tuzu banyolarının bağırsaklardaki peristaltik hareketi hızlandırma etkisi vardır.

-Ağrı ve İnflamasyonun Baskılanması; düzenlenen magnezyum düzeyleriyle ilişkili olarak ağrı ve inflamasyonlarda iyileşme görülmektedir.

-Kan Şekerinin Dengelenmesi; düzenli epsom tuzu banyosunun özellikle yüksek kan şekerini dengelemeye yardımcı olduğu görülmektedir.

-Saç Sağlığı; saçtaki fazla yağlanma epsom tuzu banyosu ile giderilebilmekte ve böylelikle saçların daha sağlıklı ve volümlü olması mümkün olmaktadır.

Epsom tuzu ile hazırlanmış banyo sularında kendinizi dinlendirmek; yukarı sayılan amaçlara hizmet edecektir. Ilık suda haftada 20 dakikalık ayak veya vücut banyolar yeterli olacaktır.  

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim