Evde Kolon Temizliği!

Evde Kolon Temizliği!

Bağırsak Kolon Temizliği Çok Önemlidir !

Sindirim sistemimiz vücudumuzun dış bölgesidir.Yani toksin dediğimiz parazit,bakteri ve mantarlarla aynı zamanda ağır metallerle haşır neşir olduğu bölge.Ve bu sistem bu kadar kirliliğe karşı yeterince temizlenemiyor. Çünkü bozulan ve patojen bakteri lehine değişen flora nedeniyle yaşanılan kabızlık bu toksin grubunun dışarı atılmamasına sebep olur.
 
Bağırsak kolon temizliği çok önemlidir.Floraya zarar vermeden silia dediğimiz (tüycüklere) zarar vermeden toksinleri dışarı atmanın en pratik yolu ikisinin de prebiyotik olma özelliği olan "kefirli keten tohumu" kürüdür.
 
Keten tohumu omega 3 yağ asiti grubunun en zengin bitkisel kaynağıdır. Suyla birleşip şişme özelliği olup kolondaki zararlıları bir zarf gibi içine alıp dışarı atıp gaita hacminide büyütme özelliği vardır. İçerdiği ALA yağ asidide vücuttaki enflamasyonu iyileştirici özelliğe sahiptir.
 
Kefir ise evde yapabileceğimiz fermente grubun en yararlılarından biridir.İçerdiği iyi maya sayesinde bağırsağın flora dengesini sağlar. Prebiyotik özelliği sayesinde probiyotikler içinde iyi bir ortam oluşturur.
 
2 hafta sürecek olan evde zarar vermeden yapılan kolon temizliği için bu kürü sabah kahvaltı yerine yapmanız gerekecektir.Keten tohumu çok çabuk okside oldugundan taze öğütülerek kullanılmalıdır.
 
Birinci Hafta: Bir yemek kaşığı keten tohumu ile 100 ml kefiri karıştırarak tüketin.
İkinci Hafta: İki yemek kaşığı keten tohumu ile 150 ml kefiri karıştırarak tüketin.
 
Önemli Bilgi : Bu kürü uygularken günde en az 1 litre su içmeniz gerekmektedir.
 

 

 
Yeşim Temel Özcan
Diyetisyen/GAPS practitioner
Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim