Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği Sertifikasyon Programı

Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği Sertifikasyon Programı

Fonksiyonel Tıp Nedir?

Fonksiyonel tıp, hasta ve hastalıklara daha geniş bir bakış açışı kazandırır. 

Fonksiyonel tıp, hasta ve hastalıklara daha bütüncül bir bakış açısı ile yaklaşılmasını benimseyen bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımda hastalıkların semptomlarının ortadan kaldırılması ile birlikte bu hastalıkların kökeni de araştırılır. Böylelikle sadece semptom ve şikayet değil bu semptom ve şikayetleri yaratan parçalar da sorgulanır, böylelikle büyük resme bakılarak hastalığın tamamen ortadan kaldırılması hedeflenir.

Örneğin fonksiyonel tıp bakış açısına sahip bir diyetisyen, kilo kaybı amaçlı başvuran bir hastada sadece kilo kaybına odaklanmaz, kişinin geçmişini iyi sorgulayarak; kilo fazlalığının nedenini olabilecek her türlü olasılığın üzerinde durur. Benzeri örnekler pek çok hasta, hastalık ve sağlık meslek grupları içinde geçerlidir.

Fonksiyonel tıp eğitimi almış uzmanlar bir ekip çalışması içerisinde çalışır. Bu eğitimi almış yardımcı sağlık personeli, fonksiyonel tıp hekimleri ile birlikte çalışmakta bu durum da bu meslek grupları için yeni bir iş sahası yaratmaktadır.

Fonksiyonel tıp hakkında detayı bilgi almak ve bu alanda çalışmak isteyen meslektaşlarım ve diğer sağlık meslek grubu üyeleri www.fonksiyoneltipegitimi.com ‘dan detaylı bilgi alabilirler.

 

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim