Kandida Çoğalmasını Nasıl Önleriz

Kandida Çoğalmasını Nasıl Önleriz

DİE-OFF SENDROMUNU evde kolaylıkla yapacağınız karanfil çayı ile atlatın. 

 

KANDİDA NERELERE SALDIRIR?
Hazımsızlık
Şişkinlik
Gaz
Yorgunluk
Oryantasyon bozukluğu
Hafıza zayıflığı
Uyuşma
Karın ağrısı
Kabızlık
Anksiyete
Depresyon
Sinirlilik atakları ve açlık titremesi
Koordinasyon bozukluğu
Baş ağrısı
Döküntü
Vajinal mantar enfeksiyonları ve idrar sıklığı
 
ANTİFUNGAL BESİNLER
Kandida çoğalmasını önleyen besinler şunlardır:
Elma sirkesi
Sarımsak (özellikle doğal limon suyu ile yapılmış ev antibiyotiği)
Soğan
Hindistan cevizi yağında bulunan kaprilik asit
Greyfurt çekirdeği ekstresi
Üzüm çekirdeği ekstresi
Zeytin yaprağı ekstresi
Kekik yağı
Zencefil
Rezene
Aloe vera

Candida tedavisi ile  vücudunuzda ağır metali serbest bırakacağınız için mutlaka bentonite, zeolite, spirulina, chlorella gibi selasyon dediğimiz metal bağlayıcı ajanlarıda kullanmak gerekir. Konu ile ilgili sağlık profesyoneliniz sizi kullanımı konusunda  yönlendirecektir.

Kandidalar ölürken toksin çıkarırlar. Biz buna die-off sendrom diyoruz. Tedavi başladığı andan daha kötü hissedebilir kişi kendini. Bu toksinlerden rahat kurtulmak için çalışan ve düzenli boşalan bağırsağa ihtiyacımız olacaktır!

DİE-OFF SENDROMUNU evde kolaylıkla yapacağınız karanfil çayı ile atlatın. Kanınızın, karaciğerinizin ve böbreklerinizin temizlenmesi için günde bir litre kırmızı karanfil çayı içebilirsiniz. Karanfil çayını bir litre sıcak suya üç çay poşeti karanfil atıp on beş dakika bekleyerek yapın.  Eğer mümkünse hafif egzersizler yapın, aksi halde yürüyün ya da yoga yapın ama mutlaka derin nefesler alıp vererek ciğerlerinizi toksinlerden temizleyin.

KANDİDA ÖNLEYİCİ DİYET
ŞEKERLER ve şekerli gıdalar, tüm süt ürünleri, tüm fermente besinler, tüm rafine karbonhidratlar diyetinizden çıkartılmalıdır. Buna ek olarak İşlenmiş Süt Ürünleri ve Buğday çavdar arpa gibi glutenli tahıllar başta olmak üzere gibi besin duyarlılığı yaratma ihtimali olan besinler de ( kuru baklagiller ) diyetinizin dışına çıkartılmalıdır. Hafif vakalarda 3 ay ağır vakalarda ise 2 yıl sürmeli bu tedavi.
Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim