Kanserle Savaşırken İmmün Sistemi Uyaran Bitkiler

Kanserle Savaşırken İmmün Sistemi Uyaran Bitkiler

Kanserle Savaşırken İmmün Sistemi Uyaran Bitkiler

Artemisinin ; (Pelin otu)tek başına, kanser hücrelerini öldürmede normal hücrelere kıyasla 100 kat daha seçici, 34.000 kat daha etkili.  

Curcuma: Zerdeçal diye bildiğimiz kökün içinde bağışıklık sistemimizi harekete geçiren curcuma aktif maddesi vardır. Zerdeçalın temel bileşenlerinden biri olan kurkuminoidler, bitkiye sarı rengini vermekle beraber antienflamatuar özellik kazanmasını da sağlar. Zerdeçal aynı zamanda kimyasalların zararlı etkilerine karşı koruyucu ve birçok kanser hücresi türünün çoğalmasını önleyici etkiler gösterir. Kanser hücrelerinde apoptozu uyarır (hücrenin kendi kendini öldürmesini), kanserli bölgedeki anjiyojenezi önler (kan damarlarının oluşumunu) ve bu sayede kanser hücrelerinin kan damarlarıyla beslenmesini engeller. 

Resveratrol:Resveratrol, serbest radikallere karşı mücadele eden sistemleri harekete geçirerek vücudu korur. Kanser hücrelerinin çoğalmasını tetikleyen metabolik olayları engeller. Resveratrol bazı genlerin farklılaşarak tehlikeli hale gelmesine yol açan aryl hydrokarbonresptörünün antagonistidir. 

Ökse otu: , kandaki nötrofillerin ve NKC hücrelerinin (doğal öldürücü hücreler) etkinliğini arttırarak, bağışıklıktan sorumlu olan nötrofillerin de sayısını arttırmada etkilidir. Ayrıca yine bu bitki lökositlerden IL-1, IL2, IL-6 ve TNF (tümör öldürücü faktör) salgılanmasını sağlayarak anti-tümoral etkinlik gösterir.  

Echinacea: Ekinezya;Bağışıklık sistemini en fazla uyaran bitkilerden biridir.  

Amygdalin:B17) Acı kayısı çekirdeği ise son 40 yılda kansere karşı kullanılan en alternatif bitkilerden biridir.Ama etkinliği dozu ile ilgili bilimsel veri henüz yoktur.  

 

Kaynak:aus Reuter& Oettmeier: Biologische Krebstherapie heute.Proleben-Fachverlag 2005.

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim