Mucizevi Çörekotu

Mucizevi Çörekotu

İçerdiği fitokimyasallar nedeniyle çörekotu sağlık üzerine sayısız katkısı bulunmaktadır. 

Çörek otu ile yapılmış çalışmaları incelediğimizde ortaya çıkan tek bir gerçek var ki; insan sağlığı üzerinde yardımcı olamadığı pek az konu var. Saymakla bitmeyen ve sağlık üzerinde hemen hemen her alanda fayda sağlayan çörek otunun tüm bu mucizeleri içerdiği 3 temel fitokimyasala dayanmaktaki bunlar TQ, THQ ve timol.

Tüm fenolik yapılar; vücatta başta güçlü antimikrobiyal ve antifungal ajanlar olarak görev almaktadır. Bu nedenle vücuttan patojenleri uzaklaştırma da vücudu inflamasyondan korumada çörek otu çok başarılıdır. Aynı zamanda bu fitokimyasallar güçlü antioksidanlar olup  antiinflamatuar ve antikanserojenik etki göstermektedirler. Tüm bu nedenlerden dolayı, çörek otu;

Kanserle mücadele eder.

-Karaciğer sağlığı için önemlidir ki karaciğerin detoksifikasyonuna katkı sağlar ve böylelikle karaciğer fonksiyonlarını güçlendirir.

-Diyabet tedavisinde, pakreastaki beta hücrelerinin rejenerasyonunda etkili olarak kan değerlerinin dengelenmesine yardımcı ve diyabetle beraber ortaya çıkan; bulantı, kabızlık/ishal, gaz/şişkinlik, baş ağrısı, ağızda metalik tat, kas ağrıları, karın ağrısı gibi semptomların bastırılmasına yardımcıdır.

-Kan şekeri ve iştahı dengeleyerek; ayrıca metabolizma üzerinde sahip olduğu daha pek çok etki nedeniyle kilo kontrolünün sağlanmasına yardımcıdır.

-Sebebi henüz tam olarak bilinmemekle birlikte saç dökülmasi ile mücadelede oldukça etkilidir.

-Deri hücreleri ve pigmentlerin metabolizmasına katkı sağlayarak sağlıklı deri oluşumunu destekler ve başta egzama olmak üzere pek çok deri bozuklukları ile savaşır.

-Son derece güçlü bir antimikrobiyal ve antifungaldir; bu nedenle vücudun herhangi bir yerindeki inflamasyonlar mücadelede oldukça başarılıdır. İnflamasyona bağlı hastalıkların baskılanmasında oldukça etkilidir.

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim