Sızdıran Bağırsak ve Beslenme Tedavisi

Sızdıran Bağırsak ve Beslenme Tedavisi

Sızdıran Bağırsakta Beslenme

Sızdıran bağırsak durumunda; bağırsağa zarar verici besinler elimine edilirken; kemik suyu ve fermente ürünler bol kullanılmalı.
 
Öncelikle bağırsağa zarar veren gıdalardan uzak durulmalıdır. Tüm tahılları ve şekeri beslenme programlarınızdan çıkarın. Düşük karbonhidrat diyetine uyarak ve faydalı bir amino asit olan l-glutamin içeren kemik suyu ve ayrıca tereyağı, zeytinyağı ve balıkta bulunan sağlıklı yağlar gibi bağırsakları iyileştirildiği bilinen gıdalar ile beslenerek bağırsak ortamınızı tamir edin.
 
Hindistan cevizi yağı anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Özellikle deniz ürünlerinde ve ette bulunan çinko ise sindirim enzimlerinin yapılanmasına yardımcı olur. İyi bakterileri desteklemek için probiyotik bakımından zengin gıdalar alın. Bunlar: turşular; sauerkraut, kimchi, salamura gıdalar, kombu çayı ve lahana turşusudur. Dost bakterileri beslemeye yardımcı olan ve onların sağlıklı bir çevrede gelişmesine olanak sağlayan prebiyotiklere odaklanın.
 
Bunlara en iyi örnek kahverengi deniz yosunları ve benzerleridir. Kabızlığı önleyen ve bağırsak sağlığına yardımcı olan avokado ve ıspanak gibi lif bakımından zengin gıdalar tüketin.

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim