Sizi silisyumla tanıştırayım.

Sizi silisyumla tanıştırayım.

Saçlarım ve Tırnaklarım Sürekli Güçsüz Diyorsanız Sizde Silisyum Eksikliği Vardır.

Silisyumla tanıştırayım sizi! Doğada en çok rastladığımız minerallerden biridir. Yaşamın temel elementi olarak, sadece iyileştirme gücüyle kalmayıp, yaşlanma sürecini geciktiren etkisi yanında, cildin güzelliğinin korunmasını, bedensel ve ruhsal aktivitelerin arttırılmasını sağlayan özellikleri vardır.

Silisyum cildin epiderm tabakasındaki hücrelerin çoğalmasından sorumludur. Keratin moleküllerini birbirine bağlayarak saç ve tırnak dokusunun güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda kas tonüsünden de sorumludur.

Doğada element olarak bulunduğundan gıdalarda çok fazla bulunmamaktadır. Horsetail (atkuyruğu) ( Equisetum arvense ) (kırkkilit otu) bitkisinde önemli miktarda silisyum elementi vardır. Kırkkilit otunu bardağa koyun, suyu kaynattıktan sonra 6-7 dakika soğumasını bekleyip bardağa dökün. 8-10 dakika demlenmesini bekleyin. Sabah akşam 1 fincan aç içilmeli.

Çok az miktarda fasülye filizinde, biber ve kırmızı etli biberde, yulaf ve darıda bulunur. Piyasada silisyum tabletleri satılmaktadır. Günlük 50-100 mg. Yaşlılarda bu miktar 200 mg’a kadar çıkarılmalıdır.

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim