Toksik Yükünüzü Azaltın

Toksik Yükünüzü Azaltın

Toksik Yükünüzü Azaltın

Dünya nüfusunun her geçen gün artışı ve bunu karşılamak için giderek daha fazla hayatımıza giren endüstriyelleşme, toksik maddelere maruziyetimizi de arttırıyor. Hava, su, toprak kirliliği başta olmak üzere mutfakta kullanılan yanlış araç gereçler ve bazı endüstriyel besinler gibi yollardan vücuda giriş yapıyor. Pek çok kronik hastalığın ardından vücudumuzdaki ağır metaller de çıkıyor.

Kronik yorgunluk, otoimmün hastalıklar, uykusuzluk nörolojik ve psikolojik problemler ve benzeri pek çok sorunun bir sebebinin de ağır metal toksisitesi olabileceği düşünülüyor. Ayrıca, vücudun çeşitli kanallarındaki kontrolsüz Candida Mantarı üremesinin de ağır metal toksisitesiyle ilişkili olabileceğini çalışmalar göstermektedir. Bu nedenle vücudun ağır metallerden temizlenmesi önemlidir.

Ağır metalleri vücudumuzdan uzaklaştırmak için; C vitamininden zengin besinlerle, koyu yeşil yapraklı sebzelerle, baharatlar, keten tohumu ve chia tohumu, kemik suyu ve sarımsaktan zengin beslenin. Endüstriyel besin ve ürünlerden, gıda katkı maddelerinden ve alerjen besinlerden uzak kalmaya çalışın ve bu alandaki yetkin sağlık profesyonellerinden yardım alın.

 

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim