PNI

PNI

1-Psikonöroimmünoloji; 

PNI bireylerin karmaşık ve uzun süreli kronik sağlık sorunları için çözümler ortaya çıkarmaya yardımcı olan ve şifa veren bilim temelli tıbbi bir yaklaşımdır. 

2-PNİ bir çeşit kişiye özel araştırma metodudur. Normalde insan vücudu her durumun altından kalkabilecek kadar güçlüdür, esnektir.Eğer kişide bir hastalık oluştuysa altında daha önceden yaşanmış ve iyileşmemiş bir travma olma ihtimali çok yüksektir. PNİ de bu travma, bu travmanın neden iyileşmediği ve iyileşmeyen bu travmanın sebep olduğu fizyolojik durumlar tespit edilir.

3-Modern tıp hastalığı semptomları yok etme yada bastırma üzerinden gider.PNİ ise sebebini ve gelişim yollarını birlikte çözer. Semptomatik (semptomlara yönelik) tedavi değil sebebe yönelik tedavi yapar.Sebebin sebebini araştırır.

4- PNI beslenme, immünoloji, endokrinoloji, nöroloji, psikoloji, evrimsel biyoloji, sosyoloji, epigenetik ve egzersiz bilimi ve tüm bu sistemlerin arasındaki etkileşimin, kronik sağlık sorunlarına çözüm bulmamıza yardımcı olan son bilimsel bilgileri içerir.

5-Günümüz tedavi şekli hastalıklara bir fotoğraf olarak bakmaktadır.Sadece o anın fotoğrafı olarak algılar.Pni ise hastalığa bir film gözüyle bakar ve bu filmi yorumlayarak hastalığı çözümler.

6- PNI'nin kullanılabileceği durumlar;

Depresyon - Kilo kontrolü - İnsülin Direnci - Diabet - Polikistik Over Sendromu - Ankilozan Spondilit - Romatoid Artrit - Sistemik Lupus Eritamatus - Astım - Alerji - Otizm - Gastrit - Multiple Skleroz - Sedef - Ülseratif Kolit - Chron Hastalığı - Kronik Yorgunluk Sendromu - Dermatid - Psoriasiz - Migren - Ürtiker - Egzama - Fibromyalji - İrritabl bağırsak hastalığı

 

Yeşim Temel Özcan
Beslenme ve  Diyet uzmanı Pni terapisti Gaps danışmanı

 

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Tariflerim